Serocki alfabet samorządowy 2014

alfabet

Autobusy do Warszawy – wymarzony przez mieszkańców, dogodny i tani transport do stolicy finansowany z budżetu gminy. Zadra w sercu burmistrza Sokolnickiego. Niezadowolenie i „wygórowane” żądania mieszkańców ws. komunikacji psują włodarzowi słodki smak władzy.

Borkowski Artur – przewodniczący Rady Miejskiej. Z daleka – elokwentny erudyta. Z bliska -gaduła brnący w długie, gładkie, ogólne, bezbarwne i nużące wypowiedzi.

Chrcynno – miejscowość pod Nasielskiem w której znajduje się „schronisko”, do którego trafiają bezdomne zwierzęta z terenu gminy. Często jest to ich ostatnia droga.

Dyżury burmistrza – czas przewidziany na wysłuchiwanie żalów i lamentów elektoratu, zaplanowany tak, aby nie było zbyt dużej frekwencji i aby włodarz nie musiał siedzieć w urzędzie po godzinach pracy (poniedziałki w godz. 12-15).

Forum Samorządowe – zaplecze burmistrza Sokolnickiego, uśpione stowarzyszenie budzące się co 4 lata tuż przed wyborami.

Gazeta Powiatowa – tygodnik czytany w każdy wtorek przez włodarza Serocka, czasem z bólem.

Historyczna chwila – uruchomienie komunikacji lokalnej po terenie gminy w 2012 r. Dla niewtajemniczonych –  nie była to inicjatywa burmistrza, jak próbuje to teraz przedstawiać.

Informator Gminy Serock – darmowa gazetka reklamowa urzędu. Reklamuje głównie działania burmistrza i urzędu, oszczędnie gospodarując miejscem na informacje o tym, co się dzieje poza ratuszem.

Jadwisin – rozsadnik fermentu, matecznik „wrogiego elementu”, miejscowość buntowników z buntowniczym radnym na czele.

Kanownik Tadeusz – sekretarz Urzędu Miasta i Gminy, zwolennik sweterków i różowych koszul, ale eminencja raczej szara.

Lekceważenie mieszkańców – inaczej mówiąc arogancja władzy. Coraz częściej zauważalny symptom przewlekłej choroby rządzenia.

Łącznik – nieistniejące krótkie, bezpośrednie połączenie budynku szkoły w Jadwisinie ze stołówką. Ostatnio sprawa łącznika okazała się mniej ważna niż ukwiecenie gminy. Dzieci przegrały z kwiatkami i rabatkami.

Milczki – radni miejscy stosujący się do maksymy „speech is silver, but silence is gold” (mowa jest srebrem, ale milczenie złotem). Oszczędni w wypowiedziach w celu uniknięcia kompromitacji albo narażenia się wodzowi.

Nagrania – planowane utrwalanie audio i upublicznianie w internecie (na stronie urzędu) przebiegu komisji i sesji Rady Miejskiej.  Przyczyna trwogi u radnych wiernych wodzowi. Udało im się oddalić to nieszczęście haniebnym głosowaniem przeciwko jawności.

Odpowiedzi burmistrza – odpowiedzi na pisma lub pytania zadane na stronie internetowej urzędu. Gdy pytanie urazi cześć, dumę lub dostojność urzędu, odpowiedź ma podwójną konstrukcję: najpierw sprowadzenie niefrasobliwego pytającego do parteru, a potem odpowiedź właściwa.

Porozumienie i dialog – opozycyjny klub radnych. Grupa trzeźwo myślących siedząca na przeciwko wiernych, miernych, biernych.

Rada Miejska – piętnastu w dużej części przypadkowych ludzi podnoszących ręce za lub przeciw. Obecnie w Radzie jest sześciu „braci zakonnych” z Forum Samorządowego burmistrza, cztery siostry-współpracowniczki władzy oraz pięcioro przejawiających brak dyspozycyjności wobec wodza.

Sokolnicki Sylwester – włodarz Serocka od zawsze (od ćwierć wieku). Zawód: burmistrz, hobby: burmistrz, marzenia: burmistrz. Koniec, kropka.

Truskawki – regionalny owoc gwarantujący karierę w serockiej polityce.

Uniki – fortele urzędu mające na celu utrudnianie dostępu do informacji publicznej. „Sztandarową” wymówką jest czasochłonne „przetwarzanie informacji publicznej” i konieczność „zaangażowania określonych środków osobowych”.

Wybory – tegoroczna, jesienna elekcja samorządowa. Sztafeta do przecięcia wstęgi na obchodach 600-lecia nadania praw miejskich Serockowi przypadających za trzy lata, o czym już informują tablice na rogatkach miasta.

Zając Józef – zastępca burmistrza Sokolnickiego. Niektórzy mówią, że to dopiero trzecia osoba w urzędzie.

 

Fot. http://mala275.bloog.pl

Powiązane artykuły

komentarze: 10

  1. aza :

    świetnie napisane 🙂 do pośmiania się i do smutnej refleksji …

  2. Monika :

    Panie Mirku,

    brakuje literki Q… jak karny Qtas dla całego towarzystwa:))))

  3. Tomek :

    Mirku, przeszedłeś sam siebie! Mój podziw dla Twojego talentu był dotąd wielki, ale teraz utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że jesteś cholernie zdolny! Chylę czoła!!! 🙂

  4. Justyna :

    Królestwo za foty min bohaterów alfabetu, kiedy to czytali. Bo czytają 🙂 Mirku, gratuluję.

  5. GRZEGORZ :

    Drobna korekta , bo
    – zawód : Pan Burmistrz
    – hobby : Pan Burmistrz
    – marzenia : Pan Burmistrz.
    Za przykładem Waldemara Łysiaka serocki grajdół jest doskonałym materiałem do napisania dwóch dalszych części : Rzeczpospolita Kłamców i Alfabet Szulerów.

  6. Mirosław Pakuła :

    Wpisując się w ton wypowiedzi Grzegorza, wyrażam głębokie podziękowanie dla obecnego PANA Burmistrza i oddanych mu ludzi za nieustającą inspirację. Za niezmordowane dostarczanie mi tematów do wpisów na blogu. Poświęcenie ww. osób w tej kwestii jest godne najwyższego uznania. Czy tym razem wyraziłem się z szacunkiem w stosunku do osoby, urzędu, dorobku, drogi Grzegorzu ? Starałem się jak mogłem 🙂 A wszystkim dziękuję, że jestem czytany 🙂 Miłe 🙂

  7. sokół :

    6 października zgłoszono w Miejskiej Komisji Wyborczej następujących kandydatów do Rady Miejskiej:

    Okręg nr 1

    Artur Borkowski – prawnik, Przewodniczący Rady Miejskiej
    Dlaczego nie Sekretarz Powiatu ? Po co ukrywac i pisac prawnik jak się nie pracuje jako prawnik ?
    Zależny z powodu miejsca pracy.

    Okręg nr 2

    Krzysztof Bońkowski – ekonomista, przedsiębiorca

    Okręg nr 3

    Mariusz Rosiński – nauczyciel, trener. Zależny z powodu miejsca pracy.

    Okręg nr 4

    Gabriela Książyk – pielęgniarka Zależny z powodu miejsca pracy.

    Okręg nr 7

    Wiesław Żmijewski – rolnik, sołtys, radny Rady Miejskiej

    Okręg nr 8

    Jolanta Małkiewicz – rolnik, sołtys

    Okręg nr 9

    Jolanta Kaczmarska – radna Rady Miejskiej. Nie ma żadnej pracy. Bezrobotna ?

    Okręg nr 10

    Józef Lutomirski – ogrodnik, sołtys, radny Rady Miejskiej

    Okręg nr 11

    Kazimierz Sosnowski – emeryt, sołtys

    Okręg nr 12

    Marek Biliński – ogrodnik, sołtys, radny Rady Miejskiej

    Okręg nr 13

    Włodzimierz Skośkiewicz – rolnik, radny Rady Miejskiej

    Okręg nr 15

    Betina Dubiel – pracownik kultury, radna Rady Miejskiej.Zależna.

    Połowa 6 os. to są rolnicy. Reszta 4 osoby zależne, bo pracujący w samorzadzie. 1 bezrobotna – Kaczmarska.
    Tylko 1 pracujący poza samorządem i zarabiający sam na siebie. żenada.

  8. mala275.bloog.pl :

    Hm… widzę, że „moje wypociny” dostały skrzydeł i po całym necie fruwają !

    Pozdrawiam i zapraszam, proszę jednak pamiętać o tym, iż materiały z mojej strony są tylko do użytku domowego !

Komentowanie zostało wyłączone


Warning: include(/var/www/gazetapowiatowa.pl/html/wp-content/themes/proton_powiatowa/inc/reklamy/https:blogi.gazetapowiatowa.pl.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/gazetapowiatowa.pl/html/wp-content/themes/proton_powiatowa/inc/reklamy/reklamy.php on line 6

Warning: include(): Failed opening '/var/www/gazetapowiatowa.pl/html/wp-content/themes/proton_powiatowa/inc/reklamy/https:blogi.gazetapowiatowa.pl.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php') in /var/www/gazetapowiatowa.pl/html/wp-content/themes/proton_powiatowa/inc/reklamy/reklamy.php on line 6