Artykuły na temat: Justyna Matuszewska

Debata prezydencka

Moje pierwsze odczucia po obejrzeniu debaty prezydenckiej są nijakie. Zapewne dlatego że i debata taka właśnie była. Gdybym chciała obejrzeć wyreżyserowany spektakl, poszłabym do teatru na coś lepszego.

Parytety – dobre czy złe?

Już wkrótce komitety wyborcze będą rejestrować listy kandydatów w wyborach samorządowych. Zgodnie ze zmianą przepisów co najmniej 35 procent z nich muszą stanowić kandydaci jednej płci. Mówiąc jednak o parytetach nikt nie ma na myśli panów. Zawsze w kontekście tego hasła pojawia się temat kobiet w zarządzaniu. Również w samorządach.

Serock jak UE

Europejski świat pogrążony od dłuższego czasu w jedynej słusznej linii politycznej prostującej, czy też wyginającej ogórki, zaliczającej mięczaki do ryb, a marchewkę do owoców i (o zgrozo!) wprowadzającej do przedszkoli edukację gender, trzęsie się w posadach.

I Ty Brutusie…

Marek Juniusz Brutus, jak mówi historia, stanął przeciwko temu, któremu wiele lat służył. Działanie współczesnych „Brutusów” zaślepionych walką o własny interes niszczy wodzów i doprowadza ich do niechybnego upadku.

Obiecanki-cacanki a mieszkaniec traci

Odpowiedzialność urzędnicza jakoś tak w ostatnich czasach jakby wzrosła. Wielu zależy na tym, żeby ich działania były jasne, a decyzje przewidywalne. Wydaje się że wszystko jest dość proste. Słuchamy potrzeb mieszkańców, planujemy, zatwierdzamy i realizujemy. Jak się okazuje nie zawsze. Czasem lat nie starcza, żeby mieszkańcy doczekali się inwestycji które są dla nich „być albo