Warning: Use of undefined constant articleSection - assumed 'articleSection' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/gazetapowiatowa.pl/html/wp-content/themes/proton_powiatowa/content-single.php on line 7

W zdrowym ciele, zdrowy duch!

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Od kilku dni możemy w końcu cieszyć się długo wyczekiwaną wiosną. Od razu zaskoczyła nas wysokimi temperaturami. Dlatego też pragnę zachęcić do aktywnego spędzania czasu i cieszenia się pięknym słońce.
Dla osób, które nie są wielkimi sympatykami sportu, proponuję spacery. Spacerować można samemu, z rodziną, psem czy przyjaciółmi. Jest to świetna alternatywa dla oglądania telewizji w zamkniętym pomieszczeniu. Świetnym pomysłem jest też zrezygnowanie od czasu do czasu z samochodu, albo komunikacji miejskiej i do szkoły czy pracy udać się na pieszo. Z pewnością pomoże nam to rozbudzić się z rana lub odstresować po długim dniu. Nasze zdrowie, samopoczucie i kondycja fizyczna na pewno też na tym zyskają.
Wiosna to też oczywiście czas, gdy do łask wracają rowery. Jeżeli komuś brakuje pomysłu na wieczór lub chciałby ciekawie spędzić weekend, wycieczka rowerowa będzie idealnym rozwiązaniem. Legionowo i jego okolice oferują wiele ścieżek rowerowych zarówno w mieście jak i na jego obrzeżach. Na taką wyprawę warto zabrać całą rodzinę, by wspólnie aktywnie spędzić wolny czas. Rower, podobnie jak spacer, może zastąpić nam na krótkich trasach samochód. Będzie to korzystne nie tylko dla naszego zdrowia, ale i dla otoczenia.
Będąc w temacie kółek, warto wspomnieć o rolkach, które w ostatnich czasach znacznie zyskały na popularności. Jest to sport zarówno dla dzieci i dorosłych, kobiet i mężczyzn. Wbrew pozorom jazda na rolkach nie jest wcale trudna, a może dać dużo satysfakcji. Wśród młodzieży, oprócz rolek, stale rośnie zainteresowanie deskorolką.
W powiecie legionowskim powstaje coraz więcej siłowni na świeżym powietrzu. Korzystanie z nich jest całkowicie bezpłatne, dlatego każdy może spróbować swoich sił. Warto co jakiś czas zamiast „wypadu” na lody zabrać rodzinę lub przyjaciela na taką siłownię.
Jednak tym, co najbardziej lubią harcerze, bez wątpienia jest wędrowanie. Wiosną niemal każda zbiórka odbywa się w lesie. Oprócz zbiórek harcerze wędrują na rajdach i biwakach, odwiedzają pobliski Narodowy Park Kampinoski, ale też polskie góry i morze.
Bez względu na co padnie wybór, warto być aktywnym fizycznie i spędzać czas na świeżym powietrzu. Uprawianie sportu poprawia humor, pozwala się odstresować i dodaje energii. Dlatego też zachęcam do wyjścia z domu i aktywności!

Aleksandra Mazewska


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_init() in /var/www/gazetapowiatowa.pl/html/wp-content/themes/proton_powiatowa/functions.php:1643Stack trace:#0 /var/www/gazetapowiatowa.pl/html/wp-content/themes/proton_powiatowa/functions.php(1599): proton_file_get_content('http://urls.api...')#1 /var/www/gazetapowiatowa.pl/html/wp-content/themes/proton_powiatowa/functions.php(774): proton_get_twitter_count('http%3A%2F%2Fbl...')#2 /var/www/gazetapowiatowa.pl/html/wp-content/themes/proton_powiatowa/content-single.php(51): proton_gp_post_actions()#3 /var/www/gazetapowiatowa.pl/html/wp-includes/template.php(686): require('/var/www/gazeta...')#4 /var/www/gazetapowiatowa.pl/html/wp-includes/template.php(643): load_template('/var/www/gazeta...', false)#5 /var/www/gazetapowiatowa.pl/html/wp-includes/general-template.php(167): locate_template(Array, true, false)#6 /var/www/gazetapowiatowa.pl/html/wp-content/themes/proton_powiatowa/single.php(19): get_template_part('content', 'single')#7 /var/www/gazetapowiatow in /var/www/gazetapowiatowa.pl/html/wp-content/themes/proton_powiatowa/functions.php on line 1643