Warning: Use of undefined constant articleSection - assumed 'articleSection' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/gazetapowiatowa.pl/html/wp-content/themes/proton_powiatowa/content-single.php on line 7

Sposób na lato

Sposób na lato (fot. Julia Brodowska)

 

Nadeszło lato, a wraz z nim upragnione prze wielu ciepłe dni. Bardzo ważne jest, aby podczas wakacyjnej zabawy pamiętać o ochronie przed słońcem, tak by móc lato spędzić bezpiecznie i spokojnie.
W trakcie upałów, które już od kilu dni są odczuwalne na terenie całej Polski, nie wolno zapominać o odpowiednim nawodnieniu. Dorosły człowiek powinien dziennie spożywać około 2 litry płynów (najlepiej wody mineralnej). Warto pamiętać, że odwodnienie może prowadzić do bólów głowy, zaburzeń koncentracji a także omdleń. Oprócz tego odwodnienie negatywnie wpływa na nasze samopoczucie.
Oprócz butelki z wodą podczas wakacyjnych przygód powinniśmy być zaopatrzeni w czapkę z daszkiem lub kapelusz. Dobrze jest zabrać też okulary przeciwsłoneczne, ponieważ nasze oczy nie są przystosowane do długotrwałego wystawiania na słońce. W naszym plecaku powinno znaleźć się miejsce na krem z filtrem, który pomaga naszej skórze ochronić się przed nadmiarem promieni słonecznych.
W czasie upałów powinniśmy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego i zatłoczonych i dusznych miejsca, gdzie prawdopodobieństwo wystąpienia udaru cieplnego jest naprawdę duże. Należy uważać też na gwałtowne zmiany temperatury, ponieważ stwarzają one prawdopodobieństwo wystąpienia szoku termicznego. Dlatego więc lodowato zimny prysznic zaraz po zejściu z plaży nie jest tak dobrym pomysłem, jak mogłoby się wydawać.

Aleksandra Mazewska


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_init() in /var/www/gazetapowiatowa.pl/html/wp-content/themes/proton_powiatowa/functions.php:1643Stack trace:#0 /var/www/gazetapowiatowa.pl/html/wp-content/themes/proton_powiatowa/functions.php(1599): proton_file_get_content('http://urls.api...')#1 /var/www/gazetapowiatowa.pl/html/wp-content/themes/proton_powiatowa/functions.php(774): proton_get_twitter_count('http%3A%2F%2Fbl...')#2 /var/www/gazetapowiatowa.pl/html/wp-content/themes/proton_powiatowa/content-single.php(51): proton_gp_post_actions()#3 /var/www/gazetapowiatowa.pl/html/wp-includes/template.php(686): require('/var/www/gazeta...')#4 /var/www/gazetapowiatowa.pl/html/wp-includes/template.php(643): load_template('/var/www/gazeta...', false)#5 /var/www/gazetapowiatowa.pl/html/wp-includes/general-template.php(167): locate_template(Array, true, false)#6 /var/www/gazetapowiatowa.pl/html/wp-content/themes/proton_powiatowa/single.php(19): get_template_part('content', 'single')#7 /var/www/gazetapowiatow in /var/www/gazetapowiatowa.pl/html/wp-content/themes/proton_powiatowa/functions.php on line 1643