14 Drużyna Harcerzy Starszych „Wataha”

DCIM100MEDIA

„Wataha wilków – najbardziej zgrany i najefektywniejszy zespół świata” – taką jesteśmy drużyną. Nasza pełna nazwa to 14 Drużyna Harcerzy Starszych „Wataha”. Działamy przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Legionowie.
By do nas wstąpić, nie trzeba wiele, wystarczą chęci, zaangażowanie i trochę czasu. Przechodzą/wstępują do nas harcerki i harcerze z 15 Turystycznej Drużyny Harcerskiej „Wilki” im. Rodziny Rykaczewskich oraz wszystkie osoby chętne w wieku 13-16 lat.
Trochę z naszej historii. Początkowo działający zastęp starszoharcerski przy 15 TDH „Wilki” w 2012 roku przeobraził się w 14 DHS „Wataha”. Protoplastą naszej drużyny był pwd. Tomasz Kitaj. W 2014 przekazał on drużynę obecnemu drużynowemu: pwd. Maciejowi Modrzejewskiemu.
Jak nas rozpoznać? Nasz znak rozpoznawczy to czarno-zielone chusty z szaro-brązowym obszyciem oraz brązowe berety (po dawnej Obronie Terytorialnej). Mamy też własnoręcznie przez nas zrobione pierścienie do chust.
Czym się zajmujemy? Ogólnie rzecz biorąc wszystkim tym, co lubimy. A lubimy wiele. Między innymi jedzenie, zwiedzanie, wędrówki, ogniska, obozownictwo, strzelectwo, zjazdy na linach, wszelką tematykę związaną ze sztuką przetrwania, a najbardziej zwiedzanie opuszczonych miejsc związanych z historią.
Jeśli chcesz wstąpić do naszej drużyny, masz od 13 do 16 lat i mieszkasz na terenie powiatu legionowskiego – śmiało, pisz pod podany adres mailowy: wataha.legionowo@gmail.com
Maciej Modrzejewski

*